10 כללי ברזל לאימונים אפקטיבים

אימונים אפקטיביים
המשקל הוא לא הכל

המשקל הוא לא הכל

כלל ראשון: המשקל הוא לא המדד הטוב ביותר של ההצלחה שלך

הרבה אנשים מחשיבים את המספר שהם רואים על המשקל כחשוב יותר ממה שהוא באמת. מה שהם שוכחים זה שעלייה במשקל זה לא הכל; הדבר האמיתי הוא עלייה במשקל איכותי – הכוונה עלייה במסת השריר בהתאמה למשקל שעליתם. המספר על המשקל משתנה בין יום ליום ואפילו בין משעה לשעה. אני לא אומר שלא חשוב להישקל באופן קבוע, אלא לא להפוך את זה לאובססיה. המראה היא מדד טוב יותר כדי למדוד הצלחה.

 

כאבי שרירים היא לא דרך טובה במיוחד לדעת אם האימון היה טוב או לא

כאבים בשריר נגרמים עקב רווחים קטנים בסיבי השריר במהלך האימון, אך אינם מדד אמין. ייתכן וזה אומר שהאימון שלכם עלה ברמה, אבל אל תשכחו שיכול להיות שאם התאמנתם בפעם הראשונה מאז שנה שלא התאמנתם, תרגישו כאב ללא קשר ליעילותו של האימון.

בנוסף לכך, אימונים אפקטיבים ועקביים בדרך כלל מייצרים פחות כאב בשריר ככל שאתם מתקדמים. זה לא אומר שהאימונים שלכם הופכים ונהיים לפחות יעילים, אלא אתם נעשים חזקים יותר.

האימון הטוב ביותר הוא בעצם ביצוע האימון בעצמו

לא משנה עד כמה טובה התוכנית שלכם, אתם לא תצליחו להשיג תוצאות אם אתם לא מבצעים אותה בביטחון, בהתלהבות, ומעל הכל – באופן עקבי. תוצאות הן הדבר היחיד שמשנה. אם מה שאתם עושים עובד לכם ואתם מחויבים לאימון שלכם, תמשיכו בדרך שלכם. ככל שתרכשו יותר ניסיון, תוכלו לבנות את התוכנית הטובה ביותר בשבילכם. זכרו, חשוב מאוד להיצמד לתוכנית שלכם ולעלות אותה רמה מתי שניתן אם אתם רוצים להצליח.

פחות זה יותר

אימונים קצרים יותר עם פחות תרגילים, סטים, וחזרות באינטנסיביות גדולה יותר – הם הדרך הטובה ביותר לעלייה במסה בזמן הקצר ביותר.

תוספי תזונה הם רק חלק אחד מתוכנית אפקטיבית

תוספי תזונה הם לא תחליף לאימון טוב, תזונה נכונה, או החשיבה שלכם. הם פשוט תוספת חשובה שאתם נהנים ממנה כדי להגיע למטרה שלכם.

 

אינטנסיביות – המפתח לגדילה

היסוד של כל תוכנית אימון טובה היא בעצם האינטנסיביות שלה – ללא חשיבות בקשר לאם היא ארוכה, קצרה ומחולקת לשרירים מסוימים. כל האימונים צריכים להיות כמו ספרינט, לא מרתון. ככל שאתם רצים יותר בספרינט הזה, כך האימונים שלכם יהיו אפקטיביים יותר. "אימוני-מרתון" (הכוונה לאיטיים יותר) יובילו אתכם להמשך איטי יותר בדרך שלכם להשגת המטרה בתקופה ארוכה יותר.

 

חוסר ניסיון גורם לכם לחשוב שאתם צריכים להתאמן יותר זמן

מפתחי גוף טוענים שאימונים קצרים ואינטנסיביים יותר הם המפתח להשגת התוצאות המופלאות בזמן קצר יותר. אל תתנו לחוסר הנסיון לבלבל אתכם – משך האימון צריך להיות עד שעה – שעה וחצי.

המוח שלכם, לא פחות חשוב

המוח שלכם, לא פחות חשוב

השריר החשוב ביותר בו אתם צריכים להשתמש – המוח

חשיבה נכונה היא גורם חשוב מאוד לאימונים אפקטיביים. אם במקום להתאמן אתם מתעסקים בפלאפון שלכם, עדיף שתחזרו הביתה. למרבה הצער, רוב האנשים מאמינים שהם "עובדים קשה" בחדר כושר גם כשהם לא.

אתם צריכים להתמקד בכל חזרה ובכל שריר. בנוסף לכך אתם צריכים להאמין בעצמכם ובמה שאתם עושים. אתם יכולים להשתמש בכל סיב של שריר שנמצא בגופכם, אבל לא תראו תוצאות דרמטיות אם לא תערבו את החשיבה שלכם. אם אתם לא מוכנים מנטלית כשאתם נכנסים לחדר הכושר, קחו 5 דקות להתכונן או שתבזבזו את הזמן ואת האנרגיה שלכם.

הפסקות קצרות יותר למנוחה אינן בהכרח טובות יותר

יש טרנד גדול שעוסק במנוחות קצרות בין הסטים, אך אני אומר לכם שכדאי שתעשו אותם ארוכות יותר. כדאי שתנוחו מספיק טוב כדי להגיע קרוב ל- 100 אחוז מהכוח שלכם בחזרה, אך לא יותר מדיי עד שאתם מאבדים את הריכוז שלכם והמיקוד. באימוני משקל כבד, במטרה לעשות מספר חזרות גבוה ככל שניתן, אתם צריכים להחזיר את רוב הכוח שלכם בחזרה לפני המשך לסט הבא. זה מהסיבה שאתם צריכים להתאמן ברמת קושי שתוכלו לבנות שריר אמיתי בדרך האפקטיבית והיעילה ביותר. עליכם ללמוד להתאמן בדרך הזאת על מנת לבנות את כמות השריר הגדולה ביותר בזמן הקצר ביותר.

הרבה אנשים חושבים שמנוחה קצרה תעזור להם לשרוף שומן מהר יותר, אך מהסיבה הזאת אנחנו עושים דיאטה ומבצעים פעילות אירובית. כשאתם מרימים משקולות, המטרה שלכם היא לבנות שריר, לא לשרוף שומן.

תזונה נכונה בדרך להצלחה

תזונה נכונה בדרך להצלחה

אל תמעיטו בערכו של האוכל

אימון טוב הוא לא רק מה שאתם עושים עם הגוף שלכם; אלא גם במה אתם מזינים את הגוף שלכם. אני מאמין שרובכם ראיתם אנשים שמתאמנים כמו משוגעים אבל הגוף שלהם לא מראה את התוצאות שציפיתם. זה בדרך כלל מהסיבה שהתזונה שלהם לא טובה מספיק כדי להגיע לתוצאות.

מומחים טוענים שאופן האכילה שלכם נחשבת ל- 80 אחוז מאיך שאתם נראים. מהנסיון אני יכול להגיד שאם היו שואלים אותי מה הייתי בוחר בין אימון לתזונה טובה ונכונה, הייתי בוחר בתזונה. לימדו את הבסיס החשוב של תזונה נכונה ותעקבו אחריו בעקביות!

Comments are closed.