אבקת חלבון – יתרונות וחסרונות

אבקת חלבון Gold standart

הרבה אנשים נמנעים משימוש באבקת חלבון כהשלמה לכמות החלבון המומלצת לצריכה ביום מהסיבה שאינם מודעים להשפעות של אבקת החלבון, היתרונות, והחסרונות שלה.

האם כדאי לי להשתמש באבקת חלבון? המאמר יעסוק בתשובות לשאלות רבות – האם מומלץ לצרוך אבקת חלבון, מדוע, מתי, ומהם הצדדים החיוביים והשליליים בשימוש באבקת חלבון.

מה זה אבקת חלבון?

אבקת חלבון זה תוסף תזונה שנצרך בעיקר על ידי רובם של מפתחי הגוף, מתעמלים ואתלטים על מנת לעזור לשריר לגדול ולהשתקם לאחר פעילות גופנית.

אבקת חלבון

אבקת חלבון

מדוע אנשים משתמשים באבקת חלבון?

אבקת חלבון מכילה בממוצע 25 גרם, ללא סוכר (או ערכי סוכר נמוכים) ומעט מאוד שומנים – מה שעוזר להורדת אחוזי שומן. כמות החלבון באבקה עוזרת להגיע לכמות החלבון המומלצת לצריכה ביום, מכיוון שיש אנשים שלא יכולים להגיע לכמות החלבון המומלצת (קשה מאוד להגיע אליה במיוחד מי שמתאמן או לא אוכל כמו שצריך) וגם כתוספת טעימה ובריאה לסדר התזונה היומי. כמות החלבון המומלצת לצריכה לאדם שמתאמן תלויה במשקל גופו – 2 גרם חלבון על כל קילו משקל גוף. במידה ואתה שוקל 80 ק"ג, תצטרך לצרוך כ- 160 גרם חלבון ביום.

יתרונות של אבקת חלבון

אז.. אפשר לאכול חלבונים ממקורות רבים!למה לכם לקנות אבקת חלבון? הנה מספר יתרונות של אבקת החלבון.

– זמן העיכול הנדרש של החלבונים באבקת החלבון הרבה יותר מהיר מאשר החלבונים שנצרכים ממקורות מזון שונים.

– נגמרה לכם הטונה? נמאס לכם מהקוטג'? יש לכם את אבקת החלבון בטעמים שונים שתספק לכם את כמות החלבון במהירות עם פחות שומן.

– אבקת חלבון מכילה גלוטתיון (נוגד חמצון חשוב) שעוזר ומחזק את המערכת החיסונית בגופכם.

– כמות חלבון גבוהה ללא הרבה קלוריות – מה שעוזר לכם להפחתת אחוזי השומן.

– מגוון רחב של טעמים: שוקולד, וניל, בננה, תות, קפה, מוקה, קרמל, טופי, ועוד..

חסרונות של אבקת חלבון

כן. לכל דבר טוב יש גם חסרונות, אך כמובן עם שימוש חכם ונכון באבקת חלבון – החסרונות לא יהוו בעיה כלשהי.

– אבקת חלבון לא תעלה את המסה שלכם.

– אנשים מעטים עוברים בגדול את הכמות המומלצת של צריכת חלבונים ביום, וצורכים כ 4-5 גרם חלבון על כל קילו משקל גוף, שיכול להוות סיכון לגוף.

– אבקת חלבון היא לא תחליף לארוחה! חשוב מאוד לאכול ארוחות מסודרות בכל יום, אבקת החלבון היא רק תוספת. אנשים מדלגים על ארוחות וחושבים שאבקת חלבון תשלים את האורחה, והם טועים. אבקת חלבון היא לא תחליף לארוחה ומומלץ לקבל את החלבונים ממקורות שונים.

מתי כדאי לשתות את אבקת החלבון?

ניתן לקחת את אבקת החלבון בכל זמן, אך יש זמנים מומלצים יותר לדעתי. לאחר שערבבתם את אבקת החלבון עם מים או חלב (אני אישית ממליץ עם מים, מכיוון שעם חלב החלבון מתעכל ביותר זמן) שתו את משקה החלבון שהכנתם. ניתן גם להכין שייק ולהוסיף פירות מומלצים כגון: בננה, תמרים, ומזונות שיעזרו לשרירים שלכם לגדול ולהשתקם בעל ערך קלורי מסויים וללא שומן.

אז, הזמנים המומלצים לפי דעתי ולפי קריאה נרחבת באינטרנט הם לאחר הצום של הלילה (בבוקר), על מנת לאפשר המשך בנייה של השריר. עוד "טיימינג" טוב הוא לשתות את אבקת החלבון עד 30 דקות לאחר האימון. יש מחקרים שאומרים שאם צרכתם כמות מכובדת של חלבון איכותי לאחר אימון, עוזר לשריר לגדול בצורה מהירה יותר ואפקטיבית יותר.

בחירת אבקת חלבון

ישנם 3 סוגים של אבקת חלבון: מבודד (Isolate), מרוכז (concentrate), ומעורבב (blend). הסוג הנפוץ והאיכותי ביותר הוא Isolate, שהוא גם היקר ביותר מבין השלושה.

כשאתם בוחרים אבקת חלבון, כדאי מאוד להסתכל על הערכים: בחרו את אבקת החלבון עם הכי פחות שומן, פחמימות, ולקטוז. בחרו אחד עם כמות חלבונים גבוהה לסקופ וכמות קלוריות נמוכה.

במידה ואתם מחפשים לעלות במשקל ובמסה, אתם צריכים גיינר. גיינר זהו גם תוסף תזונה בדומה לאבקת חלבון, אך גיינר מכיל ערכים גדולים יותר וכמות קלוריות גבוהה.

קנו אבקת חלבון רק ממקור אמין! אל תקנו מחברה לא ידועה ובקשו המלצות מחבריכם ומאנשים שיתנסו כבר באבקות חלבון.

אני אישית, מנסיון, ממליץ על אבקת החלבון של החברה OP (Optimum nutrition). בין החברות הגדולות ביותר של אבקות חלבון והאמינות ביותר. השתמשתי ב- 100% Whey Gold Standart בטעם שוקולד, ויש לזה ממש טעם של שוקו (עם חלב). זה היה בשבילי כמו לשתות שוקו אחרי אימון, רק כמובן הרבה יותר בריא.

אבקת חלבון Gold standart

אבקת חלבון Gold standart

 

אבקת חלבון דימיטייז ISO 100

אבקת חלבון דימיטייז ISO 100

עוד אבקת חלבון שהתנסיתי בה היא אבקת החלבון של דימיטייז ISO 100 בטעם בננה. טעם לא רע בכלל, ובמיוחד שאכלתי עם זה בננה זה היה עוד יותר נחמד. יש גם הרבה טעמים לאבקה הזו כמו: טופי, מוקה, עוגיות וקרם, תותים, פינקולדה, ועוד..

מקווה שהשכלתם ולמדתם משהו חדש בנושא אבקות חלבון. ישנם עוד הרבה תוספי תזונה, אך לפי דעתי אבקת חלבון היא תוסף התזונה והכלי החשוב ביותר בפיתוח גוף.

אימון נעים!

כתבו לנו מה דעתכם. תוכלו לרשום חוות דעת, שאלות, ודברים שתרצו לדעת ישירות דרך הפייסבוק.

פרסם תגובה