גובלט סקוואט – התחליף המושלם לסקוואט

גובלט סקוואט
תכירו את הגובלט סקוואט

תכירו את הגובלט סקוואט

כנראה ששמעתם שסקוואט היא תנועה טבעית ורגילה. אז למה אנחנו כל כך גרועים בזה? מה ניתן לעשות? תכירו את הגובלט סקוואט, תנועה שיכולה לעזור לכל אחד לשפר את תנועת ביצוע הסקוואט.

הסקוואט ידוע כ "מלך התרגילים" ויש לו יתרונות רבים לרגליים חזקות ובשרניות. השאלה "מה הסקוואט שלך?" היא הגרסה של הרגליים לשאלה "כמה אתה לוחץ", שאלה שאנשים נוהגים לשאול מה המשקל שאתם עושים בלחיצת חזה.

עצם העבודה שסקוואט הוא בין התרגילים הטובים ביותר והוא לא מתאים לכולם, קיימות לתרגיל גרסאות שונות כמו סקוואט קדמי, בוקס סקוואט (סקוואט עם ספסל או קופסה) וזרצ'ר סקוואט.

לעומת זאת, אחת הגרסאות הטובות ביותר של הסקוואט היא דווקא אחת מהגרסאות החדשות של הסקוואט: הגובלט סקוואט. הגובלט סקוואט הוא תרגיל בסיסי שלכולם קל ללמוד אותו. גם אם אתם שקועים עמוק בסקוואט הרגיל עם משקלים כבדים, הגובלט סקוואט יכול לעזור לכם לשפר את צורת הביצוע של הסקוואט שלכם. הרבה אנשים מבצעים סקוואט בצורה לא נכונה ואפילו לא מודעים לכך.

 

השרירים עליהם עובד הגובלט סקוואט

השרירים עליהם עובד הגובלט סקוואט

תכירו את הגובלט סקוואט (Goblet Squat)

התרגיל נקרא כך מהסיבה שהצורה בה אתם מחזיקים את המשקולת בזמן ביצוע התרגיל היא כמו הנפת גביע (גובלט = גביע). זהו בין התרגילים הטובים ביותר שיעזרו לכם לשפר את אופן ביצוע הסקוואטים שלכם. התרגיל מומלץ לכולם: מתאמנים חדשים שעדיין לא למדו איך לבצע סקוואט כמו שצריך, לאלה שרוצים לשפר את ביצוע התרגיל לצורה הטובה ביותר, ואנשים שרוצים להשאר בריאים ולזוז כמו שצריך. התרגיל טוב במיוחד עבור אנשים עם גמישות לקויה בכף היד, תזוזת קרסול חלקית, שרירי גב אמצעי צרים, כתפיים פצועות, או רגליים ארוכות. אני חייב לציין שרובינו "סובלים" מלפחות אחת הגורמים שציינתי כאן.

השרירים עליהם עובד הגובלט סקוואט

השרירים עליהם עובד הגובלט סקוואט

ביצוע גובלט סקוואט

  • תחזיקו משקולת מול החזה. אם אתם משתמשים בקטלבל, תתפסו אותו בקצוות; עם משקולת, תחזיקו את אחד מראשי המשקולת בצורה אנכית בעזרת כפות הידיים.
  • תמקמו את הרגליים כך שהם יהיו קצת יותר מרוחב הכתפיים, עם האצבעות מעט לצדדים. ככל שאתם יותר גבוהים, אתם צריכים להרחיב את העמדה קצת יותר.
  • תרדו עם גב ישר בין הברכיים, תוך כדי שמירה על החזה מורם. תוודאו שאתם לא סוטים קדימה או מעקמים את הגב.
  • תרדו עד כמה שאתם יכולים ותשמרו על כפות הרגליים שלכם במלואם על הרצפה. עם העקבים שלכם עולים, העמידה שלכם צרה מדיי.
  • כשהגעתם למטה תשימו לב שהמרפקים נמצאים בין הרגליים ושהברכיים סוטות קדימה. זה מה שעושה את הגובלט סקוואט כל כך מיוחד – אז אל תשכחו: הברכיים צריכות להיות קדימה!
  • תדחפו את עצמכם כלפי מעלה ותעמדו ישר.

מומלץ להתחיל לבצע את התרגיל עם משקל נמוך. עדיף לכם להתחיל עם משקל נמוך, לגלות שקל לכם מדיי, לעלות עוד 5-10 קילו ואז לעשות מאשר לגלות שכבד לכם מדיי ולהוביל את עצמכם לפציעה.

וידאו ביצוע הגובלט סקוואט

httpv://www.youtube.com/watch?v=L9EFpm5ox2c

למה אתם מחכים? תנסו את זה כבר!

Comments are closed.