לחיצת חזה – מה שאתם צריכים לדעת

לחיצת חזה

לחיצת חזה נחשב לבין התרגילים הפופולאריים ביותר בעולם פיתוח הגוף ונחשב למעין "מבחן כוח" בקרב מפתחי הגוף. התרגיל עוזר לפיתוח החלק העליון של הגוף.

לחיצת חזה בעזרת מוט הוא אחד משלושת התרגילים בספורט הרמת הכוח (הנקרא Powerlifting), ובדרך כלל נעשה באימוני משקולות, פיתוח גוף, ואימונים נוספים הקשורים לכושר גופני לפיתוח החזה.

איך עושים לחיצת חזה? בזמן שאתם שוכבים על הגב (בדרך כלל על משטח שטוח), עליכם להרים המשקולת עד שהיא תהיה בגובה החזה, ואז לעלות את המשקולת למעלה בקו ישר.

הראש, הירכיים והכתפיים שלכם צריכים להיות על המשטח. האחיזה במוט תלוי בהעדפות, אך הרוב מעדיפים אחיזה רחבה כדי להקטין את העבודה של המרפקים. כדי להרים את המוט, מומלץ להשתמש בספוטר (מישהו בסביבה שיעזור לכם להרים את המוט וישגיח עליכם). כדי למנוע פציעה בכתפיים וסיכונים מיותרים, כדאי מאוד לא לפסק את המרפקים לצדדים.

בעת הורדת המוט, ודאו שהורדתם אותו מספיק עד שהוא יגע בקו של החזה (או מעט מאוד מעל). עליכם לעלות את המוט בקו ישר ככל האפשר. חשוב מאוד לא לשים יותר משקל ממה שניתן, מה שעלול לגרום לפציעות וסיכונים שלא כדאי לקחת. עוד דבר חשוב הוא שאין להרים את הישבן או החלק התחתון של הגוף. הגב התחתון / הישבן אמורים להיות על המשטח.

הבנתם? טוב נו.. דיבורים לא יספיקו כאן. לכן הבאתי לכם סרטון מעולה שיסביר ויראה לכם איך לבצע לחיצת חזה בצורה נכונה.

httpv://www.youtube.com/watch?v=PVgEZP2t1hI

הסרטון הנ"ל מדגם לחיצת חזה בעזרת מוט. ניתן לעשות לחיצת חזה גם בעזרת משקולות יד, כמעט באותו אופן. סרטון:

httpv://www.youtube.com/watch?v=uwCWC7qcQJM

לסיכום, להלן שלושת השלבים כדי לבצע לחיצת חזה בעזרת מוט:

שלב ראשון: עליכם לשכב על משטח שטוח כאשר הרגליים שלכם מונחות על הרצפה (הם יכולות להיות גם על המשטח עצמו).

שלב שני: בשלב זה עליכם לאחוז במוט אחיזה רחבה, קצת יותר מהרוחב של הכתפיים שלכם. לאחר מכן הורידו את המוט עד שהמוט יגע בקו החזה.

שלב שלישי: הרימו את המוט עד ליישור המרפקים.

 

מקווה שלמדתם יותר על התרגיל לחיצת חזה, ואיך לבצע את התרגיל נכון. במידה ויש לכם שאלות אתם מוזמנים לרשום.

אימון מהנה!

כתבו לנו מה דעתכם. תוכלו לרשום חוות דעת, שאלות, ודברים שתרצו לדעת ישירות דרך הפייסבוק.

פרסם תגובה